skip_main skip_menu skip_search

Palné zbraně na náboje s okrajovým zápalem

Flobertky

Od roku 1831 francouzští puškaři vymýšleli a zkoušeli nové konstrukce nábojů. Žádný z nápadů se ale mezi střelci nikdy neujal. Jejich snaha přesto přinesla své ovoce. Psal se rok 1849, když Louis Flobert přišel na to, jak využít náboj s okrajovým zápalem. Díky němu vznikl nový typ palné zbraně – flobertka.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 535, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@zbrane-vzduchovky.cz

Položit dotaz

Flobertka Mayzus MZ07 Obamka cal. 6mm C-I

Produkt kategorie C-I zdarma

Dlouhá flobertka českého výrobce Mayzus. Puška je vybavena jednoranným mechanismem pracujícím ve čtyřech chodech. Všechny kovové části mají černěný povrch.

Skladem 2 ks, v úterý 18. 6. u vás

12 990 Kč

Zoraki 914 6mm černá

Produkt kategorie C-I

1x

Flobertová pistole Tureckého výrobce, která je dodávána včetně pěti redukcí pro vložení flobertového náboje. Možnost střelby plynových nábojů.

Dočasně nedostupný

5 690 Kč

Detail

Flobertky - Vyberte si z podkategorií

Flobertky – představení

Flobertky jsou volně prodejné od 18 let bez potřeby vlastnění ZP. Spadají do kategorie C-1. Dle české legislativy ji musíte nahlásit na policii nejpozději do 10 dnů od zakoupení. Jak jsme zmínili, flobertky jsou palné zbraně na náboje s okrajovým zápalem. Ty mají zápalnou slož v dutém okraji na dně nábojnice. To znamená, že se zápalník nachází mimo osu náboje.f

Tento typ se vyrábí ve 3 klasických variantách: jako dlouhé flobert pušky, flobert revolvery nebo flobert pistole. Oblibě se těší flobertky cal 6mm. Dostupná je taktéž ráže 4mm.

U flobert zbraní se klade stejný důraz na kvalitu zpracování jako u ostrých zbraní. Jejich hlučnost je o něco vyšší. Za to se můžete těšit vůní střelného prachu, kterou při výstřelu jen tak něco nenahradí. 

Flobert zbraně a jejich uplatnění

Flobertky se ideálně hodí na dvě věci – nácvik střelby pro začátečníky a sportovní střelbu na redukované vzdálenosti. Revolvery a pistole využijete pro střelbu na terč do 10 metrů. S puškami dokážete střílet přesně na 20 metrů. 

Náboje do flobertek

Flobertové náboje se skládají z projektilu a nábojnice. V ní se nachází výmetná náplň a zápalná složka. Energie náboje dosahuje cca 7,5J. 

České flobertky světového renomé

V Česku se nacházejí hned dva top výrobci flobertek – ALFA PROJ a Spielberg Brno. Nováčkem na trhu je Slovaci s flobertovou pistolí Grand Power. Turecká firma Atak Arms s flobertkami Zoraki zase na zákazníky cílí nejlevnější cenou. U tohoto výrobce najdete rovněž  flobertové pistole i revolvery.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si náš článek, jak vybrat flobertku.

Doporučené články

Vzduchovky bez omezené úsťové energie

V následujícím textu naleznete stručné shrnutí změn v české legislativě a jejich dopady na zbraňové entuziasty, kteří nevlastní zbrojní průkaz.

Vzduchovky s tureckými kořeny

Turecké vzduchovky představují fenomén, který stále evolvuje a nepřestává překvapovat novými technickými řešeními a nápaditými designovými prvky.

Crosman ST1 Full Auto: Jako z vesmíru…

Tato zbraň jako by svým vzhledem patřila k výzbroj jednotek imperiálních „Storm-trooperů“ z Hvězdných válek či přímo do rukou hvězdné pěchoty.

Svatopluk Krutiš,

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 535 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.