skip_main skip_menu skip_search

Nerozeznáte od ostrých

Plynovky

Pomáháme s výběrem

Plynové pistole využijete ke 3 věcem – nezbytné obraně, startovací střelbě při sportovních závodech a zábavenému odpalování pyrotechnických šrapnelů. Když to vezeme ze široka, plynovka se dá použít i pro výcvik psů či nácvik střelby za účelem získání zbrojního průkazu.
Číst více

Máte dotaz?

Zeptejte se

Michal M

Michal Ngo Zákaznická podpora

Volejte +420 591 140 535, Po–pá, 8–16 hod.

Pište podpora@zbrane-vzduchovky.cz

Položit dotaz

Navolené kombinaci filtrů neodpovídají žádné položky

Plynovky - Vyberte si z podkategorií

Výhodou krátkých plynových zbraní je autentičnost. Vyrábějí se totiž jako věrné repliky ostrých předloh. To zaručuje jejich věrohodnost. Nejpopulárnější mezi replikami jsou plynové pistole Glock, Colt 1911 nebo CZ 75. Typicky se jedná o plynové pistole cal. 9mm.

Plynové pistole – představení

Plynovky jsou expanzní palné zbraně. To znamená, že jejich konstrukce vylučuje použití kulového náboje nebo náboje s hromadnou střelou. Místo toho používají akustické náboje nebo plynové nábojky s dráždivou látkou.

Dle zákona o zbraních a střelivu plynovky spadají do kategorie D. Koupíte je tak od 18 let a zbrojní průkaz na ně nepotřebujete. Typicky se vyrábějí jako plynové pistole, ale můžete narazit i na plynové revolvery.

Plynovky ověřených výrobců

Jako první musíme zmínit německý kolos Umarex. Ten všechny své plynovky vyrábí v Německu. Kvalita zpracování je tak zaručena. Solidní zbraně vyrábějí také dvě turecké společnosti Ekol a Atak Arms se svými plynovými pistolemi Zoraki. Obě značky nabízí nejlepší poměr cena a kvalita.

Mezi renomované značky se řadí také dvě italské firmy. Kimar a Bruni. Ty mají s výrobou plynových pistolí letité zkušenosti. Model Bruni Gap patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Jeho předlohou se stal věhlasný Glock.

Doporučené články

Vzduchovky bez omezené úsťové energie

V následujícím textu naleznete stručné shrnutí změn v české legislativě a jejich dopady na zbraňové entuziasty, kteří nevlastní zbrojní průkaz.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 535 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz