skip_main skip_menu skip_search

Plynovky

Výběr plynové pistole a nábojů

Plynové pistole a revolvery slouží v zásadě ke třem věcem: k nutné obraně, ke startovací střelbě při závodech a k odpalování pyrotechniky. Je toho však mnohem víc.

Plynovky jako takové řadíme do expanzních zbraní. Tento typ zbraně se liší od klasických palných zbraní svojí konstrukcí, která znemožňuje použití klasické ostré munice. Plynové pistole vystřelují pouze oblak dráždivého plynu. Do standardních plynovek jsou určené jak plynové náboje (PV - pepřové, PVS - suprapepřové, CS - slzné, CN - nervově-paralyzující), tak náboje startovací, známé také pod označením akustické. Startovací náboje slouží nejen pro akustickou signalizaci, ale také pro odpalování světlic. Pro odpálení světlice je nutné přišroubovat na hlaveň speciální nástavec, do kterého se následně světlice vkládá. Na trhu jsou dnes k dostání jak klasické světelné světlice, tak světlice akustické neboli šrapnely. Také u světlic je dobré se podívat na technické parametry a doporučení výrobce, který záměrně uvádí na balení ráži, pro kterou jsou světlice vhodné.

Výběr nábojů

Při výběru plynových/akustických nábojů se nedíváme jen na barvu označující substanci obsáhlou v nábojnici, ale také na ráži. Rovněž je potřeba se podívat, zda je náboj určený pro plynový revolver, nebo pistoli. Aktuálně jsou na trhu k dostání tři základní ráže, konkrétně ráže 6 mm, 8 mm a 9 mm. Nejrozšířenější a nejčastěji používanou je ráže 9 mm. Je to z toho důvodu, že náboje ráže 9 mm obsahují více dráždící substance. Jsou tedy účinnější a v případě akustických hlučnější.Pobjeda munice

Startovací náboje Pobjeda 9 mm


V současnosti nejznámější firmou, která se zabývá vývojem a výrobou plynových a akustických nábojů, je bezesporu německá firma Wadie. Tato německá firma se sídlem v bavorském městečku Bischofsheimu se věnuje výrobě obranných prostředků už několik generací. Podnik se specializuje na výrobu nábojů s dráždivým plynem, výstražných nábojů a obranných sprejů. Díky dlouholetým zkušenostem a výborné kvalitě je tato firma považována za špičku ve svém oboru. Právě pro tyto přednosti jsme zařadili výrobky firmy Wadie do naší nabídky. Vyzkoušejte i vy nejlepší pepřové a nervové náboje na trhu.plynove naboje wadie pv 9mm pistole

Náboje Wadie

Výběr pistole

Mezi hlavní věci, na které je nutné obrátit svou pozornost při výběru plynovky, patří:

Rozměry - zde vítězí střední kompaktní pistole, které jsou vhodné pro každodenní nošení.

Kapacita zásobníku - v případě velké kapacity není nutné dokupovat záložní zásobník.

A v neposlední řadě design a kvalita zpracování - pistole musí vypadat věrohodně, úprava povrchu a materiál musí splňovat dané normy.

Dalším důležitým kritériem je značka a materiál, ze kterého je plynovka vyrobena. Pistole musí dobře sedět v dlani, plastové střenky nesmí v ruce klouzat. Vždy je dobré zohlednit výrobce a jeho zkušenosti s výrobou plynových zbraní a v tomto segmentu to platí dvojnásobně. Mezi prověřené výrobce se dnes řadí německý Walther, italské firmy Bruni a Kimar, nebo turecké firmy Atak Arms a Ekol. K výrobě plynovek se standardně používají slitiny kovů, v případě dražších modelů ocel. Před konečným rozhodnutím je nejlepší si osobně zbraň potěžkat, zkontrolovat povrchovou úpravu a zkusit natáhnout závěr. Navštívit můžete naši kamennou prodejnu v Hlučíně, kde jsou dostupné všechny zbraně v e-shopu označené za Skladem. Při objednávce zbraní s doručením domů můžete využít 30 denní doby na vrácení bez udání důvodu.

plynova pistole umarex walther p22

Umarex Walther P22

Líbí se vám článek? Sdílejte jej s přáteli

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 535 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz

Přidejte se k více než 100.000 odběratelům a získejte novinky, akce a recenze

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.