skip_main skip_menu skip_search

PCP vzduchovky

Vzduchovka Taipan Veteran Standard 5,5mm Tactical

Taktická verze oblíbené větrovky Taipan Veteran. Dodává se s modulární pažbou z leteckého hliníku, kterou doplňuje ergonomicky tvarovaná ořechová rukojeť a stavitelná botka.
Více informací

Dostupnost v e-shopu: Skladem 1 ks, v pondělí 11. 12. u vás

Dostupnost na prodejně v Hlučíně: Po objednání, dneska 8. 12. ?

Možnosti dopravy

45 990 Kč

Záruka:
24 měsíců
Výrobce:
Taipan
EAN:
202320100107
Katalogový kód:
TAP33

Taipan Další produkty výrobce

Popis produktu

Taipan Veteran je ukázkovým příkladem PCP vzduchovky s oblíbenou bullpup konstrukcí. Ačkoliv kořeny značky sahají na Ukrajinu, veškeré vzduchovky Taipan jsou sestavovány a dokončovány v České republice. Dílenské zpracování je na špičkové úrovni, zásluhu na tom má přesné obrábění dílů na moderních CNC strojích. 

Tento model se dodává s modulární taktickou pažbou z kvalitního leteckého hliníku EN AW-7075. Originální botka je plně nastavitelná a umožní vám upravit si její délku i výšku. Na předpažbí najdete UIT lištu  pro montáž celé řady taktických doplňků. Ergonomicky tvarovaná pistolová rukojeť je zhotovena z ořechového dřeva.

Provedení Standard je nejprodávanějším typem této zbraně. Zachovává si ideální poměr mezi dobrou ovladatelností, přesností a velikostí kartuše. Měří na délku pouze 705 mm, ale díky bullpup konstrukci disponuje vynikající 460 mm dlouhou hlavní. Vzduchovky Taipan využívají hlavně věhlasných značek jako Česká Zbrojovka či Lothar Walther. Na ústí hlavně je zhotoven závit 1/2 UNF, na kterém je našroubován účinný moderátor hluku. Střelba je tedy až překvapivě tichá.

Kartuše prochází téměř přes celou délku pušky a je zakončena přehledným manometrem Wika. Kapacita kartuše je 291 cm3 vzduchu. Pro upevnění puškohledu využijete 22 mm weaver lištu, která je umístěna ve středu zbraně a je nakloněna o 20 MOA, takže se skvěle hodí pro střelbu na dlouhé vzdálenosti.

Nabíjení probíhá za pomocí bočního pákového mechanismu, ten je velmi přesný a lehce ovladatelný. Zde se Taipan dočkal několika důležitých inovací. První je skutečnost, že nelze dvakrát nabít diabolku, proto nemůže dojít k náhodnému ucpání hlavně. Druhá věc se týká oblasti hlavně a otvoru pro vzduch, který byl vytvořen tak, aby nedocházelo k deformaci diabolky. Nabíjecí páku je možné přehodit i na druhou stranu, což ocení především levorucí střelci.

Když se podíváte na zpracování jednotlivých dílu, např. u spoušťového mechanismu, uvidíte vysokou úroveň jejich provedení. Tímto předčí mnohem dražší vzduchovky. Plně nastavitelný spoušťový mechanismus patří vůbec k nejlepším, jaké lze v současné době na vzduchovce najít. Před spouští se nachází manuální pojistka.

Součástí balení jsou dva zásobníky, každý o kapacitě 10 ran, redukce na jednoranný podavač a také quickfill adaptér.

 

Klíčové vlastnosti

– Perfektní zpracování
– Plně nastavitelná spoušť
– Vysoká přesnost
– Vhodný pro praváky i leváky
– Hladký chod nabíjení
– Stavitelná botka
– Pistolová rukojeť z ořechového dřeva

Obsah balení

  • Vzduchovka Taipan Veteran Standard 5,5mm Tactical
  • Zásobníky - 2ks
  • Jednoranná redukce
  • Plnící pin

Videa (1)

Vzduchovka Taipan Veteran Standard 5,5mm Tactical

Vzduchovka Taipan Veteran Standard 5,5mm Tactical

Parametry

Výrobce:
Taipan
Ráže: ?
5,5 mm / .22
Střelivo:
Diabolky
Úsťová rychlost: ?
320 m/s
Energie: ?
52 J
Hmotnost:
4200 g
Celková délka:
705 mm
Délka hlavně:
460 mm
Mířidla:
Ne
Montážní lišta:
Ano
Typ montážní lišty:
22 mm
Má zásobník:
Ano
Zásobník:
10
Materiál pažby:
Kov
Pohon: ?
PCP
Regulátor tlaku: ?
Ano
Režim střelby:
Přebíjení
Záruka:
24 měsíců

Podobné produkty

Doporučené články

Jak vybrat střelivo do vzduchovky

Samostatnou disciplínou střelby je bezesporu střelivo. Existuje mnoho tvarů, velikostí i funkcí, dle kterých lze munici dělit. Úkolem tohoto článku je problematiku střeliva osvětlit.

Vzduchovky s tureckými kořeny

Turecké vzduchovky představují fenomén, který stále evolvuje a nepřestává překvapovat novými technickými řešeními a nápaditými designovými prvky.

Naposledy navštívené produkty

+420 591 140 535 Po–pá: 8–16 hod. Položit dotaz